Adana'da bir 'hero' vakası daha

Son Güncelleme: 08 Ağustos 2017 Salı 10:07

Adana ilinde üzerinde ‘Hero’ yazılı tişört giyen bir kişi, vatandaşların polise ihbarından sonra kafede yemek yediği esnada gözaltına alındı.

Adana ilinin Seyhan ilçesi Toros Caddesi üzerindeki bir kafede, "Hero" (kahraman) yazılı tişört giyen bir şahsın olduğu ihbarını alan polisler olay yerine geldi. Saat 23.30 civarında gerçekleşen olayda polis ekiplerince ekip otosuna bindirilen kişi, üzerindeki tişörtte ne yazdığını bilmediğini ifade etti.

Sorgulanmak üzere Yarbaşı Polis Merkezi’ne götürülen kişinin ismi ve yaşı açıklanmadı.

Olayın geçmişi

FETÖ'nün darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırı ile alakalı duruşmaya, sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde İngilizce "hero" yazan ve "kahraman" anlamına gelen tişörtle girmişti. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, yaşanan tartışma üzerine cumhuriyet başsavcılıklarına, FETÖ üyesi tutukluların davaları etkilemeye yönelik mesajlar içeren kıyafetlerinin toplatılmasıyla ilgili genelge gönderilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım