Adalet Bakanlığı 6.000 personel alacak

  • 1109
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 05 Ekim 2017 Perşembe 09:40

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı'na 6.000 yeni personelini alınacağını ve ilanın kısa bir süre sonra yayınlanacağını duyurdu.

Adalet Bakanlığı 6.000 yeni memur alımı için kolları sıvadı. Uzun süredir beklenen alım ile ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamada bulundu. Gül: "6.000 yeni memur alınacak" dedi. Konuyla ilgili daha fazla detay vermeyen Adalet Bakanı personel alım ilanının kısa bir süre içerisinde yayınlanacağını dile getirdi.

2.500 Zabıt Katibi nasıl alınacak?
Zabıt Katibi başvuru şartlarına bakıldığında adayın KPSS'den en az 70 puan alması gerekiyor. Bunun ardından Bakanlığın belirttiği tarihte uygulama sınavına katılan adayın 3 dakikada hatasız olarak en az 90 kelime yazması isteniyor. Bunun yanında kişinin en az lise mezunu olması, T.C. vatandaşı olması, MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası, daktilo ya da f klavye sertifikası sahibi olması şartı aranıyor.

Gardiyan nasıl alınıyor?
En az lise mezunu olma şartı gardiyanlıkta da var. Boy - kilo orantılı olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve baraj puanını almış olmak, işini yapmaya sağlık sorunu olmamak, vardiya sistemi ile çalışabilir olmak.

Adalet Bakanlığı tarafından ilan yayınlandığında detayları paylaşmaya devam edeceğiz. 

2.500 Zabıt Katibi alımı


ANKARA'DA ON PARMAK F KLAVYE KURSU ALMAK İSTERSENİZ TIKLAYINIZ

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım