ABD ve Kuzey Kore arasındaki olası nükleer savaşın korkunç senaryosu

Son Güncelleme: 12 Aralık 2017 Salı 08:27

James Martin Silahların Yayılmasını Önleme Araştırmaları Merkezi Doğu Asya Programı Direktörü Jeffrey Lewis, Kore Yarımadası’ndaki çatışmanın olası başlama senaryosunu açıkladı.

Lewis, The Washington Post için kaleme aldığı yazıda, olayların şu şekilde gelişebileceğini ifade etti: 

“2019’un mart ayında, sınırları yakınlarındaki sürekli manevralardan bıkan Kuzey Koreliler yanlışlıkla sivil uçağı Amerikan bombardıman uçağı sanarak vuruyorlar. Buna yanıt olarak Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, sınır bölgedeki hedeflere saldırı emri veriyor.

'JAPONYA VE GÜNEY KORE'YE BÜYÜK DARBE'

“Aynı zamanda ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘Küçük füze adam uzun süre dayanamaz’ diyor. Pyongyang bu ifadeleri doğrudan tehdit ve önleyici nükleer saldırı için sinyal olarak algılıyor. Kuzey Kore’nin elindeki 48 füzeden 36’sı fırlatılıyor. Bir kısmı hedefe ulaşmasa da diğerleri Japonya ve Güney Kore’deki hedeflere büyük darbe indiriyor.

'WASHINGTON SALDIRIYA UĞRUYOR' 

“Öte yandan ABD, Kuzey Kore’ye yönelik yoğun saldırı düzenliyor. Kim Jong-un da elde kalan füzelerin de fırlatılması emrini veriyor. San Diego ve Pearl Harbor askeri üsler ile New York ve Washington saldırıya uğruyor.

'MANHATTAN'DA 1 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ ÖLÜYOR'

“Füzelerin üçte ikisi ABD’nin hava savunma sistemi füze kalkanını geçmekte başarılı oluyor. Manhattan’a isabetli saldırı yüzünden 1 milyondan fazla kişi ölüyor, Washington’da kurban sayısı 300 bin kişi oluyor. Trump, canını Florida’daki sığınağa saklanarak kurtarıyor. Kim Jong-un’un cesedi de sığınakta tespit ediliyor, Kuzey Kore liderinin intihar ettiği anlaşılıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım