ABD - Türkiye ilişkilerini daha da kötü bir hale gelecek

Son Güncelleme: 30 Kasım 2017 Perşembe 10:27

Financial Times, New York’taki davanın ABD - Türkiye ilişkilerini daha da kötü bir hale getirebileceğine dikkatleri çekti.

Financial Times gazetesi, iş adamı Reza Zarrab’ın ABD’de görülen davada eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’a rüşvet verdiğini itiraf etmesinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hükümeti için utanç verici bir gelişme olduğunu yazdı.

BBC Türkçe’den alınan habere göre gazetenin haberinde Çağlayan da dahil olmak üzere, Atilla dışındaki sanıkların ABD’de tutuklu olmadığı anımsatıldı.

Financial Times, New York’taki davanın ABD-Türkiye ilişkilerini daha da kötü bir hale getirebileceğine dikkatleri çekti.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil Türk yetkililerin davayı “Ankara’ya karşı bir Amerikan komplosu” olarak lanse ettikleri de hatırlatıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım