ABD Büyükelçisi Bass'dan buruk kokteyl...

  • 1731
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Ekim 2017 Çarşamba 11:44

Afganistan'a atanan ABD Büyükelçisi John Bass'ın veda kokteyline, siyasi ve askeri kesimden hiç kimse katılmadı. Bugünkü köşesinde gözlemlerini aktaran Hürriyet yazarı Murat Yetkin, "Bu kadar yıldır bu kadar -en hafif ifadeyle- buruk bir büyükelçi veda daveti görmüş değilim" şeklinde konuştu.

ABD Büyükelçisi John Bass'ın vize krizinin gölgesinde bir hafta içinde Türkiye'den ayrılmaya hazırlanıyor. Afganistan'a atanan Bass, bir veda kokteyli verdi. 

Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass'ın dün gece Çankaya'daki büyükelçilik konutundaki veda kokteyline siyasi, bürokrat ve askeri kesimden kimsenin katılmadığını ifade etti.

Büyükelçi'nin burukluğunu gizlemediğini dile getiren Yetkin,

"Büyükelçi de burukluğunu yaptığı kısa konuşmada gizlemedi, yaşadığı zorluklara karşın Türkiye'yi, Türk halkını çok sevdiğini ‘herkes için daha iyi koşullarda' yeniden gelmek isteyeceğini söyledi" diye yazdı.

Yetkin, "Bu kadar yıldır bu kadar —en hafif ifadeyle- buruk bir büyükelçi veda daveti görmüş değilim" ifadesini kullandı.

Yetkin ‘Büyükelçinin buruk vedası' başlıklı yazısının sonunda bir de şöyle bir uyarıda bulundu: 

"Bir de gözlem aktarayım Amerikan Büyükelçisi'nin buruk vedasından. Başta Avrupa Birliği (AB) büyükelçileri olmak üzere çoğu yabancı diplomat 'Bugün ona, yarın bize' endişesi içinde bu krizde ABD'yi haklı görüyor. Bu da hükümetin, Dışişlerinin hareket hattı içinde dikkate alması gereken bir durum sanırım."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım