5 bin öğretmen Diyanet'i basamak olarak kullandı!

  • 8326
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Kasım 2017 Pazartesi 13:54

2002 senesinden beri Diyanet kadrosuna girip daha sonra başka kurumlara, kamu görevlisi olarak geçenlerin büyük bölümünün öğretmen olduğu ortaya çıktı. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet'ten MEB kadrosuna geçenlerin sayısının 5 bin olduğunu açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 2002 senesinde bu yana Diyanet'te göreve başlayıp, daha sonra başka kurumlara kamu görevlisi olarak geçenlerin büyük bölümünün öğretmen olduğunu ifade etti.

Bekir Bozdağ TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda şu bilgiyi verdi;

YARGIYA GİTTİLER, İZİN VERDİ

“2002'den bugüne kadar başka kurumlara 9 bin 318 kişi geçmiş. Bunların büyük bir kısmı öğretmenliğe geçiştir çünkü ilahiyat fakültesi mezunları öğretmen olabiliyor. Öte yandan bir kısmının üniversitelere geçiş, doktorasını, yüksek lisansını yapmış olanların ilahiyat fakültelerine, İslami ilimler fakültelerine geçtiğini görüyoruz. Diğerlerinden de farklı kurumlara geçiş var, bütün kurumlara, kime ne kadar geçtiği de belli. Örneğin Milli Eğitim Bakanlığı'na 5 bin 50 kişi geçmiş, yani bunların tamamı öğretmen statüsünde geçen arkadaşlarımız. Tabii, bunlar yüksek öğrenimde eğitim gördükleri için daha üst görevleri veya başka sınavları kazandığı zaman onların oraya geçmeleri onların hakkıdır. Konu yargıya gitmiş ve yargı da ‘izin vereceksiniz' diye kararlar vermiştir.''

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım