4 ilde eş zamanlı 'fuhuş' operasyonu

Son Güncelleme: 27 Aralık 2017 Çarşamba 10:52

Muğla ve ilçesi Bodrum başta olmak üzere toplam 4 şehirde, polisin yaptığı operasyonlarda, fuhuş yaptıkları tespit edilen yabancı uyruklu 7 kadın ile fuhuşa aracılık ederek, yabancı uyruklu kadınları fuhuşa zorladıkları iddia edilen 14 kişi gözaltına alındı. Fuhşa aracılık ettiği belirlenen 1 kişinin daha arandığı ifade edildi.

Muğla Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından 'örgütlü suç olarak, fuhuş ve insan ticareti ile mücadele' amacı ile çalışma başlatıldı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan talimatla bugün sabah saatlerinde Bodrum merkezli Muğla, İzmir, Van ve Yalova illerinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında haklarında fuhşa aracılık ettikleri ve kadınları zorla fuhşa teşvik ettikleri ileri sürülen 15 zanlıdan 14'ü yakalandı. Kaçak olduğu tespit edilen 1 kişinin daha yakalanması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Gözaltına alınanlar arasındaki fuhuş çetesinin lideri olduğu öne sürülen Ö.K.'nin üst aramasında fuhuştan elde edildiği değerlendirilen 18 bin 500 lira, 450 dolar, 435 euro, 1 ruhsatsız tabanca ve 26 fişek ele geçirildi. Fuhuş yaptırıldığı ileri sürülen yabancı uyruklu 7 kadın da ifadeleri alınmak üzere evlerinde yakalanıp, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin, polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım