24 yaşında DEAŞ'ın eline düşen kız her şeyi kitabında anlattı

Son Güncelleme: 21 Kasım 2017 Salı 08:02

24 yaşındaki Ezidi Nadia Murad, 3 sene evvel DEAŞ tarafından kaçırıldı. Esaretten kurtulan Murad, yaşadıklarını bir kitapta topladı.

Irak'ın Kocho köyünde yaşarken 3 sene evvel DEAŞ terör örgütünce kaçırılan Nadia Murad, esaretten kurtarılmasından sonra yaşadıklarını kendi yazdığı kitabında anlattı.

Ezidi olan 24 yaşındaki Nadia Murad, kendisinin alınıp satıldığını ve kaçmaya çalıştığında da toplu tecavüze uğradığını ifade etti. Genç kadın, köyünden kaçırılırken, komşularının kendilerini kurtarmak için gelmemesini de eleştirdi.

Nadia Murad, Musul'da tutulduğu evden bahçenin duvarından atlayıp kaçmayı başarmış ve daha sonra da bir mülteci kampına kadar ulaşmış. Nadia Murad daha sonraki süreçte ünlü oyuncu George Clooney'nin avukat eşi Amal Clooney ile tanışmış. Amal Clooney kitabın önsözünü kaleme aldı. Almanya'da yaşayan Nadia Murad, Ezidi toplumu için kampanyalar düzenliyor. Nadia'nın kitabının adı ise “Son Kız – Esaretimin ve IŞİD’e Karşı Mücadelemin Hikâyesi.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım