2017 Nobel ödülleri sahiplerine takdim edildi

Son Güncelleme: 11 Aralık 2017 Pazartesi 10:27

İsveç'in başkenti Stockholm'de, 2017 senesi fizik, tıp, kimya, edebiyat ve ekonomi dallarındaki Nobel ödülleri sahiplerine takdim edildi.

Stockholm Konsert Huset'te (Konser Evi) organize edilen törene, İsveç Kraliyet ailesi ve çok sayıda davetli katılımda bulundu. Eylülde açıklanan ödüller, sahiplerine, İsveç Kralı 16. Carl Gustav tarafından verildi.

Buna göre, 2017 fizik ödülünü Kip S. Thorne, Rainer Weiss ve Barry C. Barish, kimya ödülünü Jacques Dubochet, Joachim Frank ve Richard Henderson, fizyoloji/tıp ödülünü Michael W. Young, Michael Rosbash ve Jeffrey C. Hall, ekonomi ödülünü Richard H. Thaler ve edebiyat ödülünü yazar Kazuo İşiguro aldı.

Nobeli kazananlara birer diploma, Nobel madalyası ve 9 milyon İsveç kronu (yaklaşık 900 bin avro) para ödülü de takdim edildi.

Ödül töreninden sonra yaklaşık bin 500 davetliye Nobel yemeği düzenlendi. Yemeğe, İsveç Kraliyet ailesi, İsveç Başbakanı Stefan Löfven, bakanlar, parti temsilcileri, yabancı ülke temsilcileri ile ödül alanlar katıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım