1453 Gençlik Derneği Ankara İl Başkanı belli oldu

  • 9582
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 29 Aralık 2017 Cuma 19:46

Ankaralı iş adamı Serkan Ülker önderliğinde Ankara Keçiören'de açılan 1453 Gençlik Derneği'nin Ankara İl Başkanı belli oldu.

Daha evvel MHP Keçiören ilçe Başkan adayı olan ve Ankara Gücü Spor Kulübü için çeşitli kampanyalar sürdüren Serkan Ülker başkanlığında merkezi Ankara olan 1453 Gençlik Derneği geçtiğimiz Ekim ayında açılmıştı. Derneğin Ankara İl Başkanlığı ataması bugün yapıldı. 

BİZ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Yoluna "Biz birlikte daha güçlüyüz" parolası ile çıkan 1453 Gençlik Derneği'nin Ankara İl Başkanlığı'na Emrah Yıldız getirildi. 

Daha önce "Gençliğin ülkemizde daha üretken olmasını sağlamak ve bilimsel çalışmalara teşvik etmek amacı ile ekibimiz ile yeni bir yola çıkıyoruz" diye Ülker, 1453 Gençlik Derneği'nin Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olacakğını ifade etmişti.

VİZYON ve MİSYON

Serkan Ülker 1453 Gençlik Derneği'nin vizyonunu ve misyonunu resmi sosyal medya hesabı Facebook'ta şu şekilde ifade ediyor:

Genel Başkanın Mesajı
Değerli Kardeşlerim;
Gençlik derneğimizin, ülkemiz ve milletimiz nezdinde tüm dünya gençliğine hayırlı olmasını dilerim.
Değerli kardeşlerim, öncelikle belirtmek isterim ki; 1453 Gençlik Derneğimiz, hiçbir kurum, kuruluş, siyasi parti veya sivil toplum kuruluşlarının bünyesi altında oluşturulmamıştır.

1453 Gençlik Derneği; Ülkemizin, vatanımızın ve gelecek nesillerimizin teminatı olan gençlerimizi birliğimiz altında toplayıp gençlerin dertleri ile dertlenen, karşılık beklemeyen insanlar tarafından kurulan bir dernektir.

Derneğimiz 29 Ekim 2017 Tarihinde bir avuç gönül insanları tarafından kurulmuştur. Gençlerimizin birlik ve beraberliğinin önemini belirlemesi için, sorun ve sıkıntılarını duyurabilmesi için, vatan ve millet bilincinde yetişmeleri için, her türlü kötü yollardan gençlerimizi alıkoymamız için, sosyal buhranlarını aşmasına yardımcı olmak için ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacı ile bu yola çıktığımızın bilinmesini istiyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dediği gibi “Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” Gençlerimizin milli ve manevi şuurda gelişmesine katkıda bulunmak, ahlaklı, dürüst ve ülkemizin değerlerine sahip çıkacak bir gençlik yetiştirmek temel amacımızdır.

Kardeşlerim; Derneğimizin 29 Ekim 2017 Tarihinde tohumunu attık ve büyük bir hızla yeşermektedir. Gençliğimizin gölgesi altında tüm Türkiye’yi kucakladığımız tarihi bir gündür.

Değerli 1453 Gençlik Derneği üyelerimiz; Dünya’da bulunduğumuz coğrafya da gözyaşı ve kana izin vermeyen bir neslin devamı olan bir milletiz. Bu 600 yıllık o muhteşem dönemin yükselişini sağlayan çağ açıp çağ kapatan genç Fatihler yetiştirmek için güçlü bir Türkiye için gençlere ihtiyacımız var. 
Bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.

Vizyon
Bu topraklar için ağır bedeller ödeyen yiğit ecdadımızın bizlere emanet ettikleri bu aziz vatanımızı, kutsal değerlerimizi onların bir emaneti bilerek kanımızın son damlasına kadar muhafaza etmek, vatanına, milletine faydalı katkı sağlayacak, gençler yetiştirmek öncelikli prensimizdir.

MİSYON
Ecdadımız Anadolu’yu fethetti, bizde 1453 Gençlik Derneği olarak gönülleri fethedeceğiz. Bu bakımdan biz de geçmişten ilham alarak geleceğe emin adımlarla yürümek için 1453 İstanbul’un fethi ruhunu misyonumuz olarak belirledik.

Serkan ÜLKER
1453 Gençlik Derneği Başkanı

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım