10.500 Memur alımı! Lise Mezunları da başvurabilir…

  • 1395
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Şubat 2018 Cuma 12:34

Şubat ve Mart ayları içinde KPSS koşulu olmaksızın 10.500 memur alımı yapılacak. Alımlara lise mezunları da başvurabilecek.

15 Temmuz’un ardından kamuda boşalan kadroların doldurulması amacı ile 10.500 memur alımı yapılacak. Şubat ve Mart aylarında yapılacak olan alımlarda en az lise mezunu olmak gerekecek. Normal şartlarda kamuya alımlarda KPSS şartı koyan yetkililer bu alımlarda hem KPSS’ye giren hem de girmeyenlerin başvurabileceklerini ifade ettiler.

BU ŞARTLARA UYGUN OLMALISINIZ

Kamu kurum ve kuruluşlarına başvurarak memur olmak isteyenlerin başvurularını yapmadan evvel şu kriterleri sağlamış olmaları gerekmekte:

657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımaları,

Sağlık açısından görevini yapmasına engel olacak hiçbir sağlık probleminin olmaması (engelli alımları hariç),

Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgili bulunmamak,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Bu koşullardan başka KPSS, YDS ( Yabancı Dil Sınavı), yaş, eğitim gibi özelliklere sahip olan bireyler ise özel olarak inceleme altına alınıp değerlendirilecekler. 10.500 olarak açıklanan memur alımında eğitiminiz tam ama KPSS’ye girmediyseniz de sıkıntı yok. Bu alımlarda KPSS şartı aranmıyor. Ama KPSS her zaman bir ayrılacak ortaya koyar bunu bilmekte fayda var.

EĞİTİMİNİZ TAM OLMALI

Kamuda çalışabilmek yani memur olabilmek için en önemli şartlardan biri eğitimin tam olması. Mesela 10.500 memur alımı ilanı için en az lise mezunu olmanız lazım. Ön lisan ya da Lisans ile ilgili bölümlere başvuru yapabilmek için de buralardan mezuniyetinizin olması gerekmekte.

BAŞVURULAR NE ZAMAN

10.500 memur alımı ilanı için kurumların belirlemiş oldukları sınav, mülakat tarihlerini takip etmeniz gerekiyor. Kurumlar kendi ihtiyacı kadar alım yapacakları için sınav zamanları da değişmektedir. Ama toplu olarak sınav tarihi açıklanırsa haberimizde bulabilirsiniz.

Ayrıca her kurumun kendine özel isteyeceği belgeler olduğundan başvurunuzu yapacağınız ilanları takip edip dikkatlice okumanız da yarar var.

NASIL BİR ADIM ÖNDE OLURUM?

Bilindiği gibi ülkemizde binlerce işsiz vatandaş var ve bu işsizler ordusu bu gibi ilanları beklemekte. Bazen haberlerde görürsünüz 100 kişilik ilana 10 bin kişinin başvurduğunu. Peki siz bu insanlardan nasıl bir adım önde olursunuz? Ya da kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

 Koşullar arasındaki lise mezunu olmak şartı düşünüldüğünde bu ilanlara 100 binlerce kişinin başvuracağı anlaşılabilir. Yani sadece lise mezunu olmak size yetmeyecektir. Bunun yanında lise mezunu ve bilgisayar sertifikanız varsa bir adım öne çıkarsınız. Bunun yanında 10 parmak klavye sertifikanız var daha da öne çıkarsınız. Yani kendinizi birçok yönde geliştirerek diğer insanlardan farkınızı ortaya koymalısınız.

FARKIMI NASIL ORTAYA ÇIKARACAĞIM?

Bu konuda imkanınız doğrultusunda kurslara gidebilir ve gerekli sertifikalara sahip olabilirsiniz. Ama bu biraz pahalı olabilir. Belki bulunduğunuz yerde bu tip bir kurs yoktur. O zaman sizin internetin bağlı olduğu her yerden kurs alabilme imkanı sağlayan Kariyervadisi gibi bir eğitim merkezine ihtiyacınız var. Evinizden çıkmadan sertifikanıza erişebilirsiniz.

Kariyer Vadisinde Bilgisayar İşletmenlik Kursu'ndan İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi'ne kadar pek çok eğitime anında ulaşabilir başvuranlar arasıanda birkaç adım önce olabilirsiniz.

Kariyer Vadisi platformuna 0312 911 32 32 numaralı telefondan ulaşarak daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım