‘Halk sağlığı sorunu' değil, akıl sağlığı sorunları var

Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 Çarşamba 13:02

Türk Tabipler Birliği Başkanı ve Merkez Konseyi üyelerinin gözaltına alınması Meclis Genel Kurulu'nda da tartışma yol açtı. AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, TTB'nin "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" ifadesi için "Onların akıl sağlığında bozukluk var" dedi.

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan CHP Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Türk Tabipler Birliği yöneticilerinin gözaltına alınmasını gündem yaptı. Kara,

"Türk Tabipleri Birliği, bir meslek örgütüdür. Meslek örgütleri şiddeti çağırmadıkları sürece yaptıkları açıklamalar her demokraside olduğu gibi ifade özgürlüğü kapsamına girer" diye konuştu.

Doktor olan Kara'nın sözlerine aynı zamanda meslektaşı olan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer,

"Tabipler Birliği her dönem şiddeti çağırmıştır ve o şekilde de açıklama yapmıştır. ‘Devlet terörüne son' diyerek" şeklinde karşılık verdi. 

Gazete DuvaR'ın aktardığı habere göre Kara, "Türk Tabipleri Birliği barış istiyor, ‘Halk sağlığı sorunudur.' diyor. Burada hiç kimsenin ismi var mı?" diye konuşmasına devam ederken Tamer,

"Bu kadar şehit gelirken bir kere de o zaman açıklama yapsaydı Türk Tabipleri Birliği. Akıl sağlığı sorunları var onların. ‘Halk sağlığı sorunu' değil, onların akıl sağlığında bozukluk var" diye seslendi.

AK Partili Tamer,

"Diyarbakır'da çukurlar kazılırken bu adamlar niye duruyordu; neredeydi bunlar, bu hekimler neredeydi? Şu an cephede bulunan hekimler bizim hekimlerimiz" derken, Kara da "Sizin tosuncuklar nerede? Yok hiçbiri" diye karşılık verdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım