Yerli otomobilde karar Erdoğan'ın...

  • 6129
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 Cumartesi 13:29

Yerli otomobil için önemli gelişmeler... Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yerli otomobil ile alakalı sunum yapmaya hazırlanıyor.

Milliyet gazetesinden Abdullah Karakuş’un bugünkü köşesinde verdiği bilgiye göre; Erdoğan’ın vereceği karara göre yerli arabanın yol haritası da belirlenecek.

İşte Karakuş’un aktardıkları:

Yerli arabada gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimine kaldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bugünlerde Külliye’ye giderek Cumhurbaşkanı’na yerli arabanın yapımının kimlere verilebileceğinin de olduğu ‘yerli araba’ sunumu yapacak.

Erdoğan’ın vereceği karara göre de yerli arabanın yol haritası ortaya çıkacak.

Bakan Özlü yerli arabadaki son durumla ilgili olarak, “Çalışmalar iyi gidiyor. Çalışmaları Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Ortak girişim grubu ya da baba yiğitler grubu için Cumhurbaşkanımızın onayını alacağız ve açıklayacağız. Tek kişi olmaz. Çok büyük proje. Tek kişiye vermek riskli. 10 kişiye vermek de riskli. Maksimum 5 kişi olabilir. Yüzde 20 eşit ortaklık gibi” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım