Türkiye, Rus tarım ürünlerinin sevkiyat kurallarını sertleştirdi

Son Güncelleme: 11 Ekim 2017 Çarşamba 06:43

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Türkiye'nin tek taraflı olarak Rus tarım ürünlerinin sevkiyat kurallarını sertleştirdiğini ifade ederek Rusya'nın böyle bir uygulamada bulunmadığını belirtti.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'nın Sputnik'e yaptığı açıklamada,

"Rusya, Türkiye'nin yeni kurallarına neden olarak gösterdiği tedbirleri almadı. Bu, partnerlerimizin uygulamaya koyduğu tek taraflı bir tedbir" dendi. 

Türkiye'nin uygulamaya koyduğu yeni kuralların sonuçlarının Türkiye ve Rusya ticari danışmanlar ve ataşe birimlerinde belgelerin onayı ile alakalı sürecin nasıl işleyeceğine bağlı olduğunu dile getiren bakanlık,

"Türk tarafının Rus ürünleri sevkiyatına getirdiği yeni kuralların en kısa zamanda iptal edilmesini umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın Türkiye'deki Ticaret Temsilciliği'nin en yakın zamanda Türkiye ekonomi ve tarım bakanlıklarının yetkilileri ile görüşmeyi planladığı teyit edilen açıklamada, şu sözlere yer verildi:

"İlgili başvuru yapıldı. Partnerlerin yanıtı bekleniyor".

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım