Trump’ın vergi indirimine Bill Gates’den sert tepki

Son Güncelleme: 20 Şubat 2018 Salı 09:07

Trump tarafından imzalanan vergi indirimine büyük bir servete sahip Bill Gates tepki gösterdi ve kendileri gibi zengin olanlardan devletin daha fazla vergi alması gerektiğini ifade etti.

Trump 1,5 trilyon dolarlık vergi indirimi yasasını onayladı. Bu yasaya ilk tepki teknoloji devi sahibi Bill Gates’ten geldi.

Microsoft’un patronu Gates, Aralık ayında Trump tarafından imzalanan bu yasanın orta sınıfta çalışan ailelerin değil, zaten zengin olanların işine yarayacağını ifade etti ve yasayı gerisi bir vergi yasası olarak tanımladı.

Dünya zenginleri arasında 2. Sırada olan ve servetinin 92 milyar dolar olduğunu söylenen Bill Gates, herkesten daha fazla vergi ödediğini ve şimdiye kadar 10 milyardan fazla vergi ödediğini belirtti. Gates, kendilerinden daha fazla vergi ödemesinin talep edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Gates insanların sosyal güvenlik ağının güçlenmesini ve en yüksek vergiyi gelir diliminin en tepesindekilerin ödemesini gerektiğini ama bunun aksine orta sınıf ve yoksulların alması gereken sosyal yardımların kesilmesi ile sistemin zenginlerin menfaatlerine göre şekillendiğini dile getiriyor.

Şahsi servetinin 40 milyar dolar kadarını hayır işlerine adayan Bill Gates’in 2000 yılında eşi ile beraber kurduğu Amerika’daki en büyük özel vakıf, kendine misyon edindiği bazı hedefleri gerçekleştirmek için uğraşıyor. Bu hedefler arasında sağlık hizmetlerinin düzeltilmesi, eğitim fırsatlarının artırılması ve yoksulluk ile mücadele en başı çeken konular.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım