Şok iddia: Ziraat Bankası'nın New York şubesi kapatıldı

  • 37451
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 12 Aralık 2017 Salı 10:39

Türkiye’nin hem yurt içi hem yurt dışında en yaygın şube ağına sahip Ziraat Bankası’nın New York şubesinde haziran ayından beri işlem yapılmadığı daha sonra şubenin tamamen kapatıldığı iddia edildi.

Alınan bilgilere göre, 1983'ten beri faaliyette olan Ziraat Bankası'nın New York şubesinin kapatıldığı öne sürüldü. Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde yurt dışı temsilcilikler bölümünde New York Şubesi’nin yer almadığının görülmesi de bu iddianın gerçekliğini artırdı. 

Ziraat Bankası'ndan ise bu iddialar ile alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ziraat Bankası New York şubesi 2014’te de Fed’in soruşturma başlattığı haberleri ile gündeme gelmişti. Soruşturmanın ABD'de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla'nın sanık olarak yargılandığı davada tanıklık yapan Rıza Sarraf bağlantılı kara para soruşturması olduğu ileri sürülmüş fakat banka tarafından yapılan açıklamada olayın 'teknolojik alt yapı ile ilgili' teknik bir sorundan kaynaklandığı ve kısa zamanda çözüldüğü ifade edilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım