Siirtli Fabrikatör'ün işçi bulamama isyanı

  • 2194
  • 2
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Ocak 2017 Çarşamba 14:34

Siirt'te bir yıl önce tekstil fabrikası açan Celal Kenan Ulag iş yerine 200 işçi aradığını ama bir yıldır kimsenin başvurmadığını söyleyerek dert yandı.

Ülkede işsizliğin arttığı şu günlerde Siirtli işletmeci işçi bulamamaktan şikâyetçi. Celal Kenan Ulag, 800 ile 2000 TL arasında maaş vereceği, öğle yemeği, sigorta ve servis imkânlarının olacağını ifade ettiği halde işsizliğin yoğun olduğu Siirt'te bir yıldır bir başvurunun bile olmadığını belirterek isyan ediyor.

33 yaşındaki işletmeci uzun seneler boyunca İstanbul'da işçi olarak çalışmış sonra memleketine dönerek küçük bir tekstil atölyesi kurmuştur. Burada fason mal üretimi yapan Ulag, daha sonra işleri büyütmüş ve 53 kişiye iş imkânı sağlamıştır. İşlerin daha da iyiye gitmesi ile Siirt - Kurtalan yolu üzerinde 400 işçi kapasiteli bir fabrika kuran Celal Kenan Ulag hesaplamadığı bir sıkıntı ile karşılaşmıitı. O da 200 işçiye ihtiyacı olmasına rağmen işsizliğin yoğun olduğu bu şehirde kimsenin iş başvurusuna gelmemesiydi.

İşletmeci Celal Kenan Ulag, haftada iki gün tatil, sigorta, öğle yemeği ve servis imkânı sunduklarını ve işe göre 800 ile 2000 TL arası bir maaşın verileceği iş yerine bir yıldır kimsenin başvurmadığından dert yanıyor. Bu yüzden fabrika işletmecisi Celal Kenan Ulag Siirtliler ve özellikle Siirtli gençlere çağrıda bulundu şartların gayet iyi olduğunu ve gençlerin gelip bu iş yerinde çalışmalarını istedi.

Ulag, 200 işçi alımı yapılamadığından 200 dikiş makinesinin tozlanmaması için üstünü kapattıklarını ifade etti. Yılın 12 ayı iş imkanı olan ve diğer imkanları ile cazip bir iş yeri olan bu yere kimsenin başvurmamasının şaşırtıcı olduğunu ifade eden Celal Kenan Ulag, insanların çalışmaya niyetlerinin olmadığını belirtiyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

makinacı Enver

20 Ocak 2017 Cuma 21:05

telefon ile irtibata geçebilirsiniz

Bayram curman

18 Ocak 2017 Çarşamba 21:34

İletişim için numara ekler misin abi

Bursa Web Tasarım