Şeker fabrikası arazisine konut yapılacak

  • 1073
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Şubat 2018 Cuma 11:10

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’da satışa çıkarılan bir şeker fabrikasının arazisine konut yapılacağı öğrenildi. Üstelik konu itiraza kapalı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK),Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş'ye ait olan Tekirdağ ilindeki 13 bin metrekarelik arazinin imar değişikliği ile ticaret ve konut alanına çevrilmesini kararlaştırdı.

ÖYK’nin bu imar değişikliği ile alakalı kararına göre Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’nin 12 Ağustos 2008 tarihli karar ile özelleştirme kapsam ve programına alındığı ifade edildi. Tekirdağ ilinin Hayrabolu İlçesi Kahya Mahallesi sınırları içinde olan 13 bin metrekare alana sahip parsel ile alakalı imar değişikliğine gidildiği dile getirilen kararda bu arazide 3 tün yapılaşmanın olacağı vurgulandı. Bu karara göre Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’nin arazi üstüne 4 kata kadar ticaret ve konut inşaatı yapılabilmesinin önü açılmış oldu.

Geçtiğimiz sene kasım ayında onay verilen imar değişikliği kararı ile 1/5.000 ölçekli nazım ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine gidilecek. ÖYK kararından imar değişikliği ile alakalı olarak askı sürecinde gelen itirazların reddedilmesine kararı da alındı. ÖYK'de alınan bu karara göre, toplamda 25 fabrikasının 14'ü satışa çıkarılan TÜRKŞEKER'in 13 dönümlük arsası artık şeker üretimine yönelik hiçbir faaliyette kullanılması mümkün olmayacak.

Yapılabilecek tüm itirazların reddedileceği bu imar değişikliğinde araziyi satın alan şahıslar buraya isterse AVM, dükkan ve bunun gibi ticari bina ya da konut inşa edebilecekler.

Şeker-İş Başkanı İsa Gök, satılacak şeker fabrikalarının kapatılıp değerli arsa ve arazilerine Et Balık Kurumu'nda (EBK) olduğu gibi lüks konut ve AVM türü ticari alanlar yapılacağını ifade etmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım