Maliye Bakanı Yüreklere Su Serpti: Yatışacak

  • 1575
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 13 Nisan 2018 Cuma 12:15

Maliye Bakanı Naci Ağbal, döviz ve petrol fiyatlarındaki artış ile alakalı yapmış olduğu yorumda dalgalanmaların olduğunu ifade ederken "Hepsi yatışacak" ifadesini kullandı. Ağbal, 'bu gelişmelerin hızlı bir şekilde bertaraf edileceğini' söyledi.

Dolar ve euro bu hafta içi kendi rekor üstüne rekor kırdı. Dolar kuru 4.20'ye dayanırken, euro da 5.19 seviyelerini geçti. Türk Lirası'ndaki büyük değer kaybı ile zam haberleri de arka arkaya geldi. Hafta içi motorine gelen 2 zam ile beraber fiyatlar 30 kuruş birden. arttı En son olarak bugün de benzine 16 kuruşluk bir zam geldi ve İstanbul'daki litre fiyatı 6.10 lira oldu. 

Konu ile alakalı açıklama yapan Ağbal da şöyle konuştu:

"Gelişmiş ülkelerin merkez bankalarının faiz kararları da finansal piyasalarda dalgalanmaları beraberinde getirdi. Bugünkü meseleler bir boyutuyla uluslararası piyasalardaki gelişmelerin Türkiye'ye yansıması, bu dalgalanmalar kalıcı değil. Bunların kalıcı olmayacağını piyasadaki herkes bilir.

Merak etmeyin bugün dalgalanmalar var, onların hepsi yatışacak. Onun için geçici bir dalgalanma etkisi olarak ortaya çıkan bu gelişmeler, çok hızlı bir şekilde bertaraf edilecek."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım