KHK ile kapatılan medya kuruluşları ihalede

Son Güncelleme: 06 Eylül 2017 Çarşamba 09:32

KHK ile kapatıldıktan sonra Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen ve içlerinde İMC TV, TV 10, Azadi Tv, Jiyan TV’ninde olduğu radyo, televizyon ve gazetelerin demirbaş ve lisansları ihaleye yolu ile satışa çıkartıldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen İMC TV, TV 10, Jiyan TV, Azadi TV, Radyo Nur, Meydan, Yarına Bakış, Yeni Hayat, Kocaeli Manşet ve Demokrat Gebze Gazetesi ile Dost Ajans'ın demirbaş ve lisanslarının ihale yoluyla satışa sunulacağı ifade edildi.

TMSF'nin internet sayfasından yaptığı açıklamaya göre; 5 Eylül ile 10 Ekim tarihleri arasında televizyon ve gazetelerin demirbaş ve lisanları ihale yoluyla satışa çıkarılacak.

İMC TV ve TV 10, KHK'lerden doğan mağduriyetleri gidermek iddiası ile kurulan OHAL Komisyonu'na da internetten yapılan başvuru formunda isimleri yer almadığı için başvuruda bulunamamıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım