Hurda araç sahiplerine büyük müjde!

  • 2527
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Mart 2018 Perşembe 14:59

Vergi Kanunları Kanun Tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde onaylandı. Söz konusu yeni tasarıyla beraber 16 yaş ve üzerinde hurdaya ayrılan her araç için 10 bin Türk Lirasına kadar ÖTV teşviki geliyor. ÖTV teşviki farkı belirleme konusunda ise Bakanlar Kurulu'nun yetkili olacağı belirtiliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen söz konusu 96 maddelik vergi kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkı'nda Kanun Tasarısının kabul edildiği ifade edildi.

Bununla beraber hurda araç teşviklerine yönelik düzenleme onaylandı.

2019 yılı sonuna kadar olmakla berbaer 16 yaş ve üzerinde bulunan otomobillerin yanı sıra, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyonları trafikten sildirmeleri durumunda araçların imha merkezlerine teslim edilmesi gerekecek.

Bu şartlara ihraç edilen veya imha edilen araçların karşılığında yeni alınacak araç için 10 Bin Türk Lirasına kadar ÖTV teşviki getiriliyor.

Araçların cinslerine göre veya araçların özelliklerine göre bu 10 Bin Türk Lirasına kadar olan ÖTV teşvikini farkılaştırma ve farklı belirleme konusunda Bakanlar Kurulu'na yetki verilecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım