Hanife’ye Maliye’den kötü haber !

Son Güncelleme: 28 Mart 2018 Çarşamba 11:32

RTÜK tarafından yasaklanan izdivaç programlarında ünlenen ve adından çokça söz ettiren gelin adayı Hanife’nin, sosyal medyayı kazanç kapısı haline getirdiği daha önce çokça haber yapılmıştı. Konu ile alakalı maliye harekete geçti. İşte Hanife’yi üzecek haber…

Sosyal medyada 500 bine yakın takipçisi olan gelin adayı Hanife, değişik firmalara ait ürünleri sosyal medya hesabından tanıtarak devasa paralar kazanıyor. Konu ile alakalı yapılan şikayetlerin ardından bu tip reklamlardan da vergi alınması ile hakkında maliye harekete geçti. Son olarak estetik yaptırdığı ile alakalı haberler ile gündeme gelen Hanife ve sosyal medyada reklam yaparak büyük paralar kazanan diğer ünlüler ile alakalı Maliye Bakanlığı tarafından yeni bir düzenleme yapılıyor.

Ürünlerini tanıtmak ve daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen firmalar özellikle İnstagram’ı kullanarak daha ucuz bir şekilde reklamlarını yaptırabiliyorlar. Anlaştıkları isimlerin yaptıkları videolarda bir anda ayakkabı, gözlük, elbise gibi ürünlerin reklamını yaptıran firmalar sayesinde bu kişiler büyük paralar kazanmakta.

Bunun yannda ünlü isimler başta olmak üzere, bazı blogger’lar ile ünlü sosyal medya fenomenleri, atmış oldukları tweetler ile bir gün içinde binlerce lira kazanabiliyorlar. Twitter başta olmak üzere Instagram ve Snapchat uygulamaları ile yapılan ürün tanıtımlarında da, saniyeler içinde binlerce kişiye erişilebiliyor.

En fazla ücreti de en fazla takipçiye sahip olan kullanıcılar kazanmakta. Yalnızca tek bir paylaşım ile elde edilen gelir, 2 bin TL’den başlamakta. Paylaşıma gelen beğeniye göre de ücret artabilmekte.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım