Güncel İlan: EPDK 33 enerji uzman yardımcısı alacak!

  • 75658
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Kasım 2017 Pazartesi 13:33

EPDK, yapılacak sınav ile 33 enerji uzman yardımcısı istihdam ettirmeye hazırlanıyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) konu ile alakalı ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bu ilana göre, adayların enerji uzman yardımcılığı sınavına girebilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesinde ifade edilen genel şartları taşımaları, sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarı ile otuz beş yaşını doldurmamış, son başvuru tarihi itibarı ile geçerlilik süresi dolmamış ve (A) grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda belirli puan türlerinde 80 ve üzeri puan almış ve en az dört yıl eğitim veren bir fakülteden mezun olmaları gerekiyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Uzman yardımcılığı sınav başvuruları, 13-20 Kasım'da elektronik ortamdan yapılacak. Giriş sınavı, 11-22 Aralık tarihlerinde sözlü olarak gerçekleştirilecek. Boş bulunan 33 kadronun dört katı kadar aday sınava çağrılacak.

Sınava, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, kimya mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği, harita mühendisliği, geomatik mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, inşaat mühendisliği, hukuk, istatistik, işletme, iktisat, kamu yönetimi, kamu yönetimi ve siyaset bilimi, maliye, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler öğrenim dallarından mezun olanlar başvurabilecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım