Fakıbaba açıkladı... Etin kilosu ne kadar oluyor?

  • 3921
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 14:12

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ''Ucuz et satışı kısa zamanda devreye girecek'' şeklinde konuştu.

Et ve Süt Kurumu'nun (ESK), marketlere ucuz et satışına kısa zaman içinde başlaması ön görülüyor. Daha evvel yapılan açıklamada kurumun 1 Kasım'dan itibaren satışlara başlayacağı belirtilmişti. Fakat satış yapılacak market zincirleri henüz tespit edilemedi.

Konu ile alakalı bugün açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,

"Kıymanın 29 liradan, kuşbaşının 31 liradan satışa sunulması için gerekli çalışmaları yaptık. Bugün yarın firmalar da belli olur" dedi.

ESK'nın verdiği bilgiye göre de talep toplamı süreci 31 Ekim'de tamamlandı. Satışı yapacak firmalar birkaç gün içinde belli olacak.

Ayrıca yerel marketler kendilerine de ucuz et satışı yapılmasını istiyor. Perakendeciler, zincir marketlere ayrıcalık tanınmasının haksız rekabete yol açacağını ifade ediyor. İki zincir markete ucuz et satışı yapılması beklenirken, Migros ESK'nın ilanına başvuruda bulunduğunu açıklamıştı.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım