Bitcoin zengini oldu... 86 milyon doları bağışlayacak...

  • 43573
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Aralık 2017 Pazar 17:00

Adı belirtilmeyen bir Bitcoin milyoneri, varlığının büyük kısmını çeşitli yardım kuruluşlarına bağışlama kararı verdi.

Gizmondo portalından alınan haberlere göre, Bitcoin’e seneler evvel yatırım yaparak dijital para biriminin zenginleştirdiği kişilerden birisi olan gizemli bir yardımsever, Pineapple Fund isimli fon üzerinden çeşitli kuruluşlara bağış yapacağını açıkladı. 

'BİTCOİN, HARCAYAMAYACAĞIM KADAR ÇOK PARA KAZANDIRDI'

Bitcoin’in değerinin artması ile 86 milyon dolar değerindeki dijital parasını bağışlayacağını açıklayan gizemli milyoner,

“Bitcoin’in ortaya çıktığı ilk zamanlarda dijital paradaki geleceği gördüm ve madencilik yapmaya, satın almaya, ticaretini yapmaya başladım. Yıllar içerisinde Bitcoin’in değerinin artması, yaptıklarım sonucunda bana harcayamayacağım kadar çok para kazandırdı. Harcayabileceğinizden çok paranız olsaydı ne yapardınız? Ben bağışlamayı seçtim” dedi.

'LÜTFEN E-POSTA ATMAYIN…'

Pineapple Fund’ı oluşturma sebebinin hiçbir zaman tanıtım yapma olmadığını, bu yüzden kimliğini sakladığını ifade eden milyoner, sadece kayıtlı kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapılacağını belirterek,

“Lütfen e-posta göndermeyin veya katılımda bulunmayın. Hiçbir zaman bir bireye bağış yapmadık ve yapmayacağız” dedi. 

İnsan haklarını ve internet özgürlüğünü savunan EFF (Electronic Frontier Foundation) de bu fonun bağışından yararlanacak olan kuruluşlardan birisi. EFF’ye 1 milyon dolar bağış yapıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım