Berat Akbayrak yaz saati uygulamasını böyle savundu

  • 13866
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Kasım 2017 Salı 12:38

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaz saati ile alakalı bir açıklama yaptı.

Albayrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2018 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelerde, milletvekillerinin soru ve eleştirilerini cevapladı. 

Komisyonda yaz saati uygulaması ile alakalı eleştirilere yönelik olarak Albayrak,

"Batılı ülkelerde de benzer uygulamalar söz konusu. Son rakamlara baktığımızda Almanya, Belçika, İspanya, İngiltere'de saat 08.20 ila 08.30'dan önce hava aydınlanmıyor. Vatandaşlarımızdan bu uygulamaya gelen geri bildirimlerin yüzde 80'i olumlu yönde." değerlendirmesinde bulundu. 

Bakan Albayrak, bu uygulamaya ilişkin daha evvelde birçok defa açıklama yaptıklarını ifade etti.

Yaz saati uygulamasının sürekliliğinin tasarruf bakımından getirilerine vurgu yapan Albayrak,

"Bu uygulama ile 540 milyon ila 800 milyon liralık bir tasarruf sağladık. Bu, işin ekonomik boyutu. Sosyal boyutu, etkisel boyutu var bu işin. En önemli eleştirinin geldiği, çocuklarımızla ilgili husustu ve okulların saatleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığımızla konuştuk, batı illerindeki okulların başlama saatini bir saat kaydırdık." diye konuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım