Başbakan Binali Yıldırım: Beklemiyorduk!

  • 9180
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 03 Kasım 2017 Cuma 13:38

Başbakan Binali Yıldırım bugün açıklanan enflasyon rakamları ile alakalı yaptığı açıklamada, "Bugün açıklanan oran yüzde 11.9. Bizim beklediğimizin üzerinde bir sonuç." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan ilinde gazetecilerin sorularına cevap verdi. Yıldırım, açıklanan ekim ayı enflasyon rakamları ile alakalı yaptığı açıklamada,

“Beklediğimizin üzerinde bir enflasyon var. Hedefimiz önümüzdeki yıldan itibaren bunu tek haneli orana düşürmek. Bu konuda yaptığımız çalışmalar var, aldığımız önlemler var. Daha fazla üreteceğiz. Piyasanın ihtiyacı olan nakit ihtiyacını daha fazla karşılayacağız. Zaman zaman kurdaki oynaklıklar ve bölgesel şartlardan kaynaklanan böyle dalgalanmalar oluyor. Orta ve uzun vadede daha istikrarlı bir ekonomik süreci yaşayacağımızı vatandaşlarımıza ifade etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım