Ankaralılara kış öncesi doğalgaz sayacı sürprizi!

  • 2453
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 28 Kasım 2017 Salı 11:25

Eski Başkan Melih Gökçek zamanında 300 dolar verilip alınan ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayaçlarının 20 senesini doldurduğunu abonelere tebliğ etmeye başlayan Başkentgaz, 14 gün içerisinde sayacını değiştirmeyen abonenin gazının kesileceğini ifade ediyor.

Başkent Ankara’da kış öncesi doğalgaz şoku yaşanıyor. Başkentgaz, ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayaçlarının değiştirilmesi için abonelere tebligat göndermeye başladı. Tebliğ tarihinden sonra 14 gün içinde sayacını değiştirmeyen abonenin gazının kesileceği ifade ediliyor.

Başkentgaz’ın abonelere gönderdiği tebliğ yazısında, 20 yılını dolduran eski sayaçların sık arıza yaptığı ve ölçüm hassasiyetini kaybettiği ifadeleri bulunuyor. Ön ödemeli sayacını mekanik sayaç ile değiştirmek zorunda olan abonelerin, ocak kullanımı için 20 TL, ocak+şofben için 60 TL, ocak+kombi için ve 406 TL güvence bedeli ödemesi talep ediliyor.

'300 DOLAR VERMİŞTİK'

Mamak’ta ikamet eden ve tebliğ eline ulaşan Erkan Taşdemir, konu ile alakalı şikayetinin şöyle ifade etti:

“Güvence bedeli adı altındaki soygunlar bitmiyor. Zamanında bu sayaçları almak için 300 dolar istendi, verdik. Şimdi ise ‘sayaçlar eskidi, faturalı ile değiştiriyoruz’ diyorlar. İnsanın en çok zoruna giden de, 14 gün içinde müracaat etmezsek gazımızı kesmekle tehdit ediyorlar”

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım