ABD ve Türkiye gerginliği doları uçurdu!

Son Güncelleme: 09 Ekim 2017 Pazartesi 09:56

Türkiye'deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerinin askıya alınması kararı ile beraber piyasalarda dolar yükselişe geçti.

ABD vize hizmetlerinin askıya alınması ile tırmanışa geçen dolar 3.78 lirayı aşarken, euro 4.4453 lira ile tüm zamanların rekor düzeyine geldi.

ABD Büyükelçiliği'nin, vize hizmetlerinin askıya alınması ile alakalı karardan hemen sonra dolar 3.78 lirayı görerek Nisan ayından bu yana en yüksek düzeyine çıktıktan sonra 3.74 lira düzeylerine, euro da 4.4453 liralık tarihi rekor düzeyden 4.40 liranın altına çekildi.

Liranın yüzde 4.0 dolayında kayıp yaşamasına sebep olan sert tırmanışların ardından yeni günün ilk işlemlerinde dolar 3.71 - 3.72 lira ve euro da 4.36 - 4.37 lira aralığına çekildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım