Mehmet Şimşek'ten ilginç açıklama: Güllük gülistanlık

  • 35348
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 Cumartesi 15:13

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek "Küresel ekonomide kısa vadede her şey güllük gülistanlık" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD'nin başkenti Washington'da organize edilen IMF-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları esnasında açıklamalar yaptı.

Şimşek, IMF-Dünya Bankası toplantıları ve G20 oturumlarından çıkan mesajın 'şimdi reform yapma zamanı' olduğunu ifade ederek,

"Küresel ekonomide kısa vadede her şey çok iyi görünüyor, yani her şey güllük gülistanlık. Orta vadede tabii her zaman için bir takım riskler var. İşte o risklere karşı küresel olarak küresel ekonominin direncini artırmak için reform ihtiyacı var" dedi. 

Şimşek bunun yanında AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen kendisinin eş başkanlığında, Türkiye ve AB arası ekonomik ilişkilerin ve entegrasyonun geniş bir biçimde değerlendirileceği bir zirve yapılacağını da açıkladı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım