Sıla konseri pahalıya patladı!

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2017 Salı 08:38

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılacak olan Sıla konseri iptal edilince organizasyon şirketi, rektörlüğün resmi makam taşıtına haciz koydurdu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin bahar şenliklerinde kötü hava şartları sebebi ile iptal edilen Sıla konseri sebebi ile alacağını tahsil edemeyen organizasyon firması, rektörlüğün resmi makam aracına haciz koydurdu. Üniversite, 2013 yılında bahar şenlikleri için organizasyon firması ile anlaşmıştı. Fakat Sıla konserinin yapılacağı 14 Mayıs’ta yaşanan yoğun yağışta sahnenin çatısı su aldı.

Sahne ve konser alanının tehlike yaratacak derecede ıslanması sebebi ile konser iptal edildi. Organizasyon şirketi Sıla konserinin başka bir gün yapılacağını yazılı ve sözlü olarak üniversite yönetimine ifade etti ama yönetim geri dönüş yapmadı.

Alınan bilgilere göre organizasyon şirketi Bolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açtı. Mahkeme üniversiteyi haksız bulup 48 bin TL’yi yasal faizi ile ödemesine karar verdi. 55 bin TL alacakları olduğunu dile getiren organizasyon şirketi avukatı Tahir Kemal Bozkır rektörlüğün resmi makam aracının da bulunduğu 4 otomobile haciz koydurdu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım