Mehmet Bir Cihan Fatihi tam kadrosu belli oldu. Kenan İmirzalıoğlu yeni dizi başlama tarihi

Son Güncelleme: 02 Mart 2018 Cuma 16:25

Kanal D ekranlarında merakla beklenen ve başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu’nun olduğu Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi için geri sayım devam ediyor.  Mehmet Bir Cihan Fatihi tam kadrosu belli oldu. Peki, Mehmet Bir Cihan Fatihi ne zaman başlıyor?

Mehmet Bir Cihan Fatihi ne zaman başlıyor? Sorusu çok merak ediliyor. İstanbul’u fethederek adını tarihe kazıtmış Fatih Sultan Mehmet döneminde yaşananlar ve fethi konu alan Mehmet Bir Cihan Fatihi isimli dizi için meraklı ve heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Mehmet Bir Cihan Fatihi kadrosu belli oldu. Çok güçlü oyuncuların olduğu kadrodan sonra gelen tanıtımlar da dizinin etkileyici olacağını gösterir nitelikteydi.

MEHMET BİR CİHAN FATİHİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi ile alakalı tanıtımlar gelmeye devam ediyor ama gelen fragmanlarda dizinin başlama tarihi net bir şekilde verilmezken  “yakında” ibaresi dikkatleri çekiyor.  İşte Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin yayınlanmış tanıtımları:

 

 

MEHMET BİR CİHAN FATİHİ KADROSU

O3 Medya tarafından yapımcılığı üslenilen ve Cevder Mercan tarafından yönetilen Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosunda şu isimler bulunmakta:

Gürkan Uygun, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse, Funda Eryiğit, Sedef Avcı, Ertan Saban, İsmail Demirci, Atsız Karaduman, Burak Tamdoğan, Meral Çetinkaya, Altan Erkekli, İdil Fırat, Toprak Sağlam, Kaan Çakır, Serdar Orçin, Yavuz Sepetçi, Leyla Tanlar, Mert Yazıcıoğlu ve Çetin Tekindor.

MEHMET BİR CİHAN FATİHİ DİZİSİNİN KONUSU

1451 senesinde babasının öldüğünü öğrenerek başkent Edirne’ye yol alan Sultan Mehmet Han’ın tek bir hayali vardı o da: Cihanın göz bebeği Konstantinopolis’i fethetmek. Ama yüzlerce yıldır kuşatılıp alınamayan şehri fethetmek çok da kolay olmayacaktır. Yüzyıllardır surlarına tek bir delik açılmamış bu şehri alma planları yapan Fatih, devlet içindeki en büyük muhalifi büyük veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadelesini sürdürmek zorundadır.

Döneminin epey ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancı ile, her türlü engeli aşıp ilerler. Tahta çıkmasında sonraki iki yıl şehri kuşatır, sadece 53 gün süren bir kuşatmadan sonra, “imkânsız” denileni başarıp Konstantinopolis’i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirip adını da tarihe yazdırır.

O günden sonra Fatih namı ile anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferi ile yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu'nun da temellerini atar.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım