Fox'ta ekranlara gelecek... İşte dev proje

Son Güncelleme: 29 Ocak 2018 Pazartesi 17:07

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, Fox Tv'nin yeni dizi projesi ile alakalı ayrıntılı bir yazı kaleme aldı...

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, geçtiğimiz günlerde Disney tarafından satın alınan FOX'un büyük projesi ile alakalı edindiği bilgileri bugünkü yazısında paylaştı.

İşte Eyüboğlu'nun bugünkü yazısından o bölüm:

FOX’DAN BÜYÜK PROJE MEVLANA – RUMİ DİZİSİ

Disney’in, medya impa-ratoru Rupert Murdoch’tan FOX’u 52 milyar dolara satın almasından sonra FOX Türkiye, atağa kalktı adeta…

Nereden mi çıkardım bunu?

Fox Türkiye’nin 2018’in sonbaharında başlayacak yeni yayın dönemi için gündemine aldığı dizi projelerinden…

FOX Türkiye’nin şimdiye kadar kabul ettiği en yüksek bütçeli işi olacak dizi, Mevlana’nın hayatını ekrana taşıyacak “Rumi”...

Mevlana’nın hayatı dizi oluyor

 Ölümünün üstünden yedi asır geçmesine rağmen, felsefesi ve söylemleri unutulmayan Muhammed Celâleddîn-i Rumi, veya kısaca bilinen adıyla Mevlânâ’nın hayatını dizi yapacak FOX Türkiye, projenin ön hazırlığı için 20 milyon lira bütçe için Amerika’dan onay aldı.

FOX’un sadece Türkiye’de yayınlamak için değil, dünyaya satmak amacıyla çekeceği dizinin yapım şirketi henüz belli değil.

FOX Türkiye’nin yöneticileri, diziyi yaptırabilecekleri yapım şirketleri listesindeki adayları üçe indirdi. Bunlardan ikisi Türkiye’de dönem dizisi konusunda ünlü iki firma. Birinin halen devam eden iki dönem dizisi var ekranda, diğeri Türkiye’de “Tarihi dizi” denince akıllara ilk gelen, ama şimdilerde öyle bir proje çekmeyen bir yapımcı, üçüncü yapımcı da onlar kadar ünlü…

Mevlana’nın 12 yaşında Moğol istilasından sonra Anadolu’ya kaçışıyla başlayacak dizi, insanlık tarihinin unutulmaz isminin Şems’le tanışmasının beşinci yılına kadar sürecek.

Dizinin ilk iki bölümünü çekmesi için düşünülen isimse İngiliz senaryo yazarı ve yönetmen Guy Ritchie.

“Rumi” dizisine dair bildiklerim şimdilik bu kadar…

Ali Eyüboğlu / Milliyet

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım