Direniş Karatay iddialı geliyor

  • 1496
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Ağustos 2017 Perşembe 11:27

Yapımını Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi’nin üstlendiği Selçuklu filmi ‘Direniş Karatay’ın 2 aydır devam eden çekimleri tamamlandı.

Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Nefise Karatay, Alperen Duymaz ve Burcu Özberk’in oynadığı “Direniş Karatay” için Hollywood standartlarında çekim teknikleri kullanıldı.

Film için Konya’da 86 bin metrekarelik alana kurulan platoda Kılıçarslan Köşkü, Sultan Kapısı, Ertaş Kapısı gibi tarihi yerlerin prototipleri de kuruldu.

Kösedağ Savaşı sahneleri, bluebox teknolojisi ile çekildi. 65 bin metrekarelik kapalı alanda çekilen savaş sahnelerinde bine yakın özel tasarım ok, yay, kılıç, mızrak ve kalkan kullanıldı.

Ayrıca savaş sahneleri çekilirken sette 500 kişi aynı anda çalıştı. Yönetmen koltuğunda Selahattin Sancaklı’nın oturduğu “Direniş Karatay”ın 2018’in şubat ayında vizyona gireceği tahmin ediliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım