Çukur'a görülmemiş ceza! Nasıl Yani???

Son Güncelleme: 17 Şubat 2018 Cumartesi 10:42

RTÜK, ekranların fenomen dizilerinden Çukur'daki Vartolu karakterinin küfür içeren ve 'bip'lenerek ekrana getirilen görüntülerinin internette sansürsüz yayınlandığı gerekçesi ile görülmemiş bir ceza kesti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, internet yayınını gerekçe gösterip ekranların en sevilen dizi karakteri Vartolu Sadettin’e ceza kesti. Cezaya, 'Çukur'da Vartolu Sadettin karakterinin televizyonda 'bip'lenerek ekrana getirilen bazı argo konuşmaları ve küfürlü ifadelerinin internette sansürsüz yayınlanması gerekçe gösterildi.

Kurul kararında,

“Söz konusu ifadeler yayında bip’lenmiş bir şekilde ekrana yansımasına karşın, Show TV’nin resmi internet sitesinde yer alan dizinin sansürsüz bölümlerinde küfür niteliğinde ifadeler ‘bip’lenmeden yayınlanmaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

İnternet yayını üzerinden verilen ceza tepki çekti.Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım