Çukur dizisine ceza geliyor!

Son Güncelleme: 07 Şubat 2018 Çarşamba 11:20

RTÜK'ün internet yayınlarını denetim altına alabileceği düzenlemenin Meclis'te yasalaşması beklenirken, TV kanallarının internet sitelerinde yayınladıkları dizilerin sansürsüz versiyonlarını da cezalandırmak için hamle geldi.

Tasarının, televizyon kanallarının, internet siteleri üzerinden yapılan yayınlarının da RTÜK denetime girmesini öngördüğü ifade edilirken RTÜK, yasanın nasıl uygulanacağını ortaya koyacak bir karar hazırlandı.

Show TV’de ekranlara gelen "Çukur" adlı dizi için hazırlanan ve dizide kullanılan küfürlerin deşifre edildiği uzman raporunda,

“Dizinin televizyonda yayımlanan bip’lenmiş yayını ile internet sitesinde yer alan sansürsüz hali beraber değerlendirildiğinde; argo ve küfür niteliğindeki ifadeleri söyleyen kişinin ağız hareketlerinden söz konusu ifadelerin ekran başındaki izleyiciler tarafından anlaşılabileceği görülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Evvelki günkü Üst Kurul toplantısında rapor gündeme geldi, ancak bir üyenin toplantıya katılmaması nedeniyle, oylamada eşit sonuç çıktı.

Kanalın cezalandırılıp cezalandırılmayacağı önümüzdeki hafta belli olacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım