Bu sahneler Çukur dizisinin başını yaktı

Son Güncelleme: 11 Aralık 2017 Pazartesi 07:46

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ‘Çukur’ dizisinin yayıncısı Show Tv’ye ‘alkol kullanımı, yoğun öpüşme ve sevişme sahnelerine yer verildiği’ sebepleri ile idari para cezası verdi.

AA’dan alınan haberlere göre, RTÜK toplantısında, dizilerdeki ‘kadına şiddet, alkol kullanımı, zararlı olabilecek içerikler’ gibi konular ele alındı. Toplantıda ayrıca reklam sürelerinin aşımı da değerlendirildi.

Üst Kurul tarafından yapılan incelemeler neticesinde, Show TV’de ekranlara gelen n ‘Çukur’ dizisinde‘çocuklar ve gençler için zararlı olabilecek içerikler’ ile ‘alkol kullanımı, yoğun öpüşme ve sevişme sahnelerine yer verildiği’ belirlendi.

Bahsi geçen yayınlarla, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” hükmünün ihlal edildiği kanaatine varıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım