Aleyna Tilki yine gündemde klipten sonra şarkı!

Son Güncelleme: 09 Ağustos 2017 Çarşamba 20:05

Son zamanlarda en çok konuşulan isimler arasında olan Aleyna Tilki, yeni şarkısı Sen Olsan Bari ile dünya listelerine girdi. Başlarda Aleyna Tilki'nin klibinin çalıntı olduğu öne sürülmüştü.  Britney Spears'in bir klibiyle benzerlik göstermesi nedeniyle eleştirilen Aleyna Tilki'nin bu defa da şarkısının çalıntı olduğunu söyleniyor.

Aleyna Tilki ve Sen Olsan Bari şarkısı gündeme meşgul etmeye devam ediyor. Şimdilerde genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin “O sen olsan bari” adındaki son şarkısının Ed Sheeran’ın Shape of You şarkısından alıntılandığı öne sürülüyor. İki şarkı arasında kulağa ilginç gelen benzerliklerin yanı sıra teknik olarak da aynı özelliklerin olması dikkatleri çekti.

Müzisyen Onur Güler, Youtube kanalından, söz ve müziği Ersay Üner’e, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na ait olan "Sen Olsan Bari" isimli çalışma ile Ed Sheeran - Shape of You şarkısının birbirlerine olan benzerliklerini anlattı.

Güler’e göre iki şarkının tonu, BPM'i (hızı), düzenlemesi ve aranjesi dahil birçok benzerlikler bulunuyor.

İki şarkının müziklerini ve vokallerini kayıt programında ayırıp çeşitli şekillerde birlikte çalan Onur Güler’in bu çalışmasıyla iki şarkının arasındaki dikkat çeken benzerlikleri açığa çıkıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım