Acun bu işi biliyor: 1 koyup 3 aldı

  • 14218
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Ocak 2018 Cumartesi 14:48

Yılbaşı akşamı reyting rekoru kıran 'O Ses Türkiye Yılbaşı Özel' programının sonraki günlerde tekrarlarını izleyici izleten Acun Ilıcalı, reklam gelirlerini de üçe katladı.

Yılbaşı akşamı birbirinden ünlü isimleri ekrana çıkartıp tüm Türkiye'yi televizyon başına kilitleyen ve reytingleri alt üst eden Acun Ilıcalı, programın üç kez tekrarını veip reklam gelirleri ile kazancını da üçe katladı.

Konu ile alakalı Posta gazetesindeki köşesinde bir yazı kaleme alan televizyon eleştirmeni Mesut Yar, Acun Ilıcalı'nın taktiğinden övgü ile bahsetti.

İşte Mesut Yar'ın "1 koyup 3 aldı" başlıklı yazısı;


Sanırım yılbaşı ekranının en kârlı işi "O Ses Türkiye Yılbaşı Özel" (TV8) oldu. Program en az üç tekrarla ve çok da iyi reytingler alarak yılın ilk haftası prime time dilimini doldurdu...

Bu da bir anlamda her tekrarda reklam gelirlerini para havuzuna doldurmak anlamına geliyor. "Bir koyup üç almak" diye bir deyim vardı. "O Ses Türkiye" yılbaşı gecesinden itibaren bunu yapan tek program oldu...

Bu durum bir anlamda "dizilerin tekrarı neden bu kadar çok gösteriliyor?" sorusunun da yanıtı. Tek gösterimle diziye yapılan yatırımı geri alabilmek mümkün değil. Fazla tekrarla risk bölünüyor ve en azından harcananı geri almak mümkün oluyor. Durum budur!

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım