YÖKDİL 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? (YÖKDİL soru ve cevapları)

  • 1592
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Mart 2018 Cumartesi 10:22

YÖKDİL 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı merak konusu oldu. YÖKDİL soru ve cevaplarının yayınlanmasının ardından itiraz süreci de bitince sonuçların ne zaman açıklanacağı sorusu gündeme geldi. İşte detaylar.

YÖKDİL 2018 soruları ve cevapları, 17 Mart Pazar günü yapılan sınavdan sonra adayların merak edip araştırdığı bir konu olmuştu. Önceki dönemde 300 binden çok kişinin başvuru yaptığı YÖKDİL'de bu dönemde başvuru sayısı yaklaşık 100 bin oldu. Peki, YÖKDİL sınav soruları ve cevaplarını nasıl görebilirsiniz? İşte, YÖKDİL sonuçlarından önce merakla bekleyen vatandaşlar için sorular ve cevaplar.

YÖKDİL SORULARI VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

17 Mart 2018’de yapılan YÖKDİL Sınav soruları adayların ulaşımına açıldı. Sınav itirazları 19-23 Mart 2018 tarihleri arasındaydı ve tüm tamamlandı. YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen usulde yapılacaktır.

YÖKDİL SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YÖKDİL SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Şu an net bir bilgi olmasa da YÖKDİL sınav sonuçları geçen sene sınav açıklama dönemleri dikkate alındığında 14 gün içinde açıklanabilir. Sınav sonuçları açıklandığında haberimizde olacaktır.

YÖKDİL’DE DEĞERLENDİRME

YÖKDİL sınavlarında değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden yapılmaktadır ve sadece doğru cevaplar dikkate alınmaktadır yani yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmiyor. Eğer aday bir soruya birden fazla cevap verirse bu soru da yanlış kabul edilmektedir. Sınavın ardından gerçekleştirilen analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir sebeple “geçersiz” sayılırsa, sınava giren adayların o soruya doğru cevap verdiği kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılır.

YÖKDİLNE İŞE YARAR?

YÖKDİL sınavında alınan not ile yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversiteler tarafından akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar için önem arz eder.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım