Vali Kaymak'tan eğitime çağ atlatan sözler

  • 1177
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Ağustos 2017 Perşembe 15:09

Geçen ay Tunceli'den Samsun'a atanan Vali Osman Kaymak, şehirdeki öğretmenlere 'öğrenciyi dövme' yetkisi verdi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yeni eğitim öğretim yılı için düzenlenen toplantıda konuşan Vali Kaymak

"Terbiye amacıyla öğretmen arkadaşlar çocukları okşayabilir. Bize gelen şikayetlerde biz sizin yanınızda olacağız" dedi.

Vali, öğretmen dayağı için "Tabi eğer psikopat değilseniz" diye de muhalefet şerhi koydu...

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılı için düzenlenen eğitimciler toplantısına şehrin yeni valisi Osman Kaymak’ın sözleri damga vurdu.  Okul müdürlerine yönelik düzenlenen toplantıda konuşan Vali Kaymak; öğrencilerin terbiye edilmesi için eğitimcilere ‘dövme’ hakkı tanıdığını ilan etti.

İşte Vali Kaymak’ın o sözleri;

“Söyleyeceğim yanlış anlaşılmasın. Eskiden öğrencinin, işte terbiye amacıyla hafi okşanması konusunda rahat olun. Malum insanlar (veliler) en küçük bir durumda şikayet dilekçesi yazıyorlar valiliğe. ‘Öğretmen öğrencimizi dövdü, kulağını çekti’ diye. Terbiye amaçlı, eğer öğretmen arkadaş psikopat değilse, terbiye amaçlı çocuğun geleceği için sınıfında bunu yapmışsa biz her zaman sizin yanınızdayız”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım