TRT'nin o programı şikayet edildi

Son Güncelleme: 11 Ocak 2018 Perşembe 12:58

TRT'de çocuk kanalında ekranlara gelen, “Öğretmenim canım benim” isimli program, öğretmenler tarafından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı (RTÜK)'na şikayet edildi.

TRT'de çocuk kanalı olarak yayınlanan, “Öğretmenim canım benim” adlı programı, öğretmenler, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı (RTÜK)'na şikayet etti.

Anadolu Eğitim Sendikasının yaptığı açıklamada,

"Kanalda süreli olarak yayınlanan bir programda öğretmenlik mesleğine yakışmayacak karikatürize tipleme, körpe zihinlerdeki algıyı kalıcı olarak bozmaktadır" denildi.

İşte o programdan kareler:

 

Yapılan açıklamada, program içeriğinde "Öğretmen değeri" ile bağdaşmayacak şekilde yayın yapıldığı ifade edilirken, çocukların zihinsel gelişimine, okul ve öğretmen algısına zarar verecek içerikte olduğu da dile getirildi.

Bahsi geçen yayına son verilmesini isteyen sendika, şimdiye kadar yayınlanan bölümlerde de yapılan mesleki istismarın cezalandırılması için RTÜK'e başvuruda bulundu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım