Mor Beyin mağduru öğretmenler için KHK...

Son Güncelleme: 05 Ocak 2018 Cuma 10:51

'Mor Beyin' yazılımından dolayı iradesi dışında ByLock yükleyen öğretmenler mesleklerine geri dönebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'in kendisi ile görüşen Eğitim-İş Başkanı Orhan Yıldırım ve heyetine, 'Mor Beyin' mağdurları ile ilgili listeyi hazırladıklarını, iade KHK'sının bir-iki gün içinde çıkacağını söylediği ifade edildi. 

Eğitim-İş, MEB'e sunduğu raporda 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açığa alınan ya da ihraç edilen öğretmenlerin görevlerine iadeleri noktasında özellikle de yargı kararları göz önüne alınarak ivedilikle gerçekleştirilmesini talep etti.

'ÇALIŞTIKLARI OKUL DEĞİŞTİRİLMELİ'

Raporda,

"Suçsuzluğu, bağlantısı olmadığı belirlenen öğretmenlerin iadeleri sağlanmalı. Valiliklerce açığa alınanlar, valilikler uyarılarak göreve döndürülmeli, özellikle FETÖ bağlantısı bulunmadığı halde hakaret ve benzeri gerekçelerle açıkta bekletilen öğretmenlerin göreve iadelerinin sağlanması hem kamu yararı hem de adalet duygusuna katkı sunacaktır" denildi. Eğitim-İş, OHAL İnceleme Komisyonu kararıyla göreve dönecek öğretmenlerin çalıştıkları okulların değiştirilmemesini talep ederek, "Aksi halde görev dönüşü uygun görülen öğretmenlerin yeniden cezalandırılması ve hak kaybına yol açacaktır" dedi. 

Ankara Başsavcılığı, 11.480 kişinin telefonuna iradesi dışında ByLock yüklendiğinin saptandığını açıklamıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım