MEBBİS görevli öğretmen başvuru sonuçları açıklandı !

  • 1292
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Mart 2018 Cumartesi 09:24

MEBBİS görevli öğretmen başvuru sonuçları bir süredir merak konusuydu ve nihayet belli oldu. Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavlarında görev yapmak isteyenler MEBBİS’e başvuru yapmışlardı. İşte MEBBİS sonuç sorgulaması ile alakalı detaylar.

MEBBİS giriş sayfasına giderek sınavlarda görevli öğretmen başvuru sonuçlarına erişebilirsiniz. MEBBİS sınavları için onaylama işlemleri ise 23 Mart tarihine dek sürecek. Son değişiklik ile beraber Açık Öğretim Lisesi sınavları hangi tarihte yapılacak? İşte tüm ayrıntılar.

MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

Açık lise sınavlarının son erteleme sonucunda 31 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde yapılacağı açıklanmıştı. Bu sınavlarda ilk oturum saat 9:30’da yapılırken ikinci oturumlar saat 14:00’te gerçekleştirilecek.

MEBBİS NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısa adı olan MEBBİS, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağlamış olduğu tüm hizmetler ve olanaklara erişimin olduğu bir sistemdir. Mebbis öğretmen girişi modülü sayesinde öğretmenler, müdürler, idari personel, öğrenciler ve veliler kendilerine ait olan işlemleri yapabilmektedirler.

Bu uygulama ile e-yatırım işlemleri, personel işlemleri, halk eğitim işlemleri, e-okul, e-taşınır, açık öğretim kurumları işlemleri, e-akademi işlemleri, e-yurt işlemleri, e-burs işlemleri, evrak işlemleri yapılabilmektedir. Bunlardan başka sistemde; devlet kurumları modülü, e-yatırım işlemleri, meis modülü, meis sorgu modülü, e-alacak modülü, tefbis modülü, egitek sınav modülü, özel MTSK modülü, özel öğretim kurumları modülü, RAM modülü, TKB modülü, performans yönetim sistemi modülü, EBİTEFO-BİTEFO modülü, MEB internet erişim modülü, yönetici modülü, mal, hizmet ve yapım harcamaları modülü, kitap seçim modülü, sosyal tesis modülü, e-mezun modülü, döner sermaye modülü, İlköğretim Kurum Standartları modülü, özürlü birey modülü, öğretmenevleri modülü, faaliyet modülü, okul gelişim programı modülü gibi pek çok seçenek ve işlem de bulunmaktadır.

Ayrıca Mebbis’in hizmetleri içerisinde sendika, hizmet puanı, izin işlemleri, hastalık ve refakat izni, kişilerin özlük ve kimlik hakları, hizmet yılı gibi tüm bilgilere de erişilebilmektedir.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım