MEB onaylı Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursu nedir? Kursun içeriğinde ne var?

Son Güncelleme: 13 Şubat 2018 Salı 11:10

MEB onaylı Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursu son günlerde internetten çok araştırılan bir konu. Biz de sizler için bu kursu ve içeriğini araştırdık. İşte detaylar.

MEB onaylı Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursu ya da programcılık eğitimi teknolojinin de ilerlemesi ile değeri artan bir eğitim halini aldı. Artık küçük yaşlardan itibaren insanlar çocuklarına programlama veya kodlama dillerini öğretiyor. Çünkü devir teknoloji devri.

İçeriğinde en temelden başlanarak en uç noktaya kadar derslerin olduğu Bilgisayar Programcılık Eğitimi temel konular MS Word, MS Excel, MS Power Point’den başlıyor ve Donanım ile beraber Programlamaya Giriş konusuna geçiliyor.

Kursun bu aşamasından sonra Algoritma ile problemlerin çözüm adımlarının ortaya konması, Bilişim Mantığı ile programın ne şekilde çözüleceğine ilişkin metodların belirlenmesi ve İş Akış Şemaları ile de algoritmanın işleyişinin şematik olarak gösterimi ve sınanması JAVA programlama dili devreye giriyor.

Bu eğitimlerin devamında ise Visual Basic Programlama dili ile görsel programcılık, Delphi ile görsel dil kolaylığı ve yapısal programlama, Java ile Programlama, C Programlama, C# Programlama,  Windows ve Linux İşletim Sistemleri konuları ile kurs tamamlanıyor.

Kurs sonundan MEB tarafından yapılan başarılı olunması durumunda Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursu sertifikasını alabiliyorsunuz.

Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursu size ne katar?

Bilgisayar Programcılık Eğitiminin hedefi iş hayatının ve toplumsal yaşamın bilgi toplama ve bu bilgileri işleme ile alakalı konularındaki sorunlarının bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursunu hakkıyla bitirip kendiniz geliştirdiğinizde maddi olarak büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursunu nereden alabilirim?

Bilgisayar Programcılık Eğitimi kursu için Ankara ilindeki Kariyer Vadisi platformunu düşünebilirsiniz. Uzman kadrosu ve güvenirliği ile isim yapmış bu platforma  0312 911 32 32 numaralı telefondan ulaşarak daha detaylı bilgi alabilir kafanıza takılan soruların cevabını alabilirsiniz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım