MEB Onaylı Bilgisayar Programcılığı Kursunun içeriğinde ne var?

Son Güncelleme: 16 Aralık 2017 Cumartesi 16:02

MEB Onaylı Bilgisayar Programcılığı Kursunun en önemli amacı, iş hayatınızın ve toplumsal yaşamın bilgi toplama ve bu bilgileri işleme ile alakalı konularındaki problemlerinin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Peki bu kursun içeriğinde neler var?

Son günlerde popülaritesi iyiden iyiye artan MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikasının içeriğinde neler olduğu internet ortamında en çok aranılan konular arasında geliyor. 

MEB onaylı bilgisayar Programcılığı eğitimini gören kursiyerler kursun bitiminden sonra MEB'in yapacağı sınava katılıp 45 veya üzerinde puan almaları durumundan yerinde uygulama eğitimine katılmaya hak kazanırlar ve uygulama eğitiminden de 45 ve üzeri alanlar MEB onaylı Bilgisayar Programcılığı Sertifikasını alma hakkına sahip olurlar.

KURS İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Ankara'da MEB Onaylı Bilgisayar Programcılığı Kursu alanında isim yapmış 3Bilgi Eğitim Kurumu'nun programına göre eğitim içeriği şöyle:  

İlk 4 hafta

Programlamaya Giriş
Algoritma ile problemlerin çözüm adımlarının ortaya konması
Bilişim Mantığı ile programın ne şekilde çözüleceğine ilişkin metodların belirlenmesi
İş Akış Şemaları ile de algoritmanın işleyişinin şematik olarak gösterimi ve sınanması JAVA programlama dili
Visual Basic Programlama dili ile görsel programcılık
Delphi ile görsel dil kolaylığı ve yapısal programlama

Son 4 hafta

Java ile Programlama
C++ Programlama
C# Programlama
Windows ve Linux İşletim Sistemleri
MEB Test Sınav soru çözümleri
MEB Uygulama Sınav soru çözümleri

3Bilgi Eğitim Kurumları ve MEB Onaylı Bilgisayar Programcılığı Kursu ile alakalı daha ayrıntılı bilgi almak için: www.3bilgi.com adresini ziyaret edebilirsiniz...

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım