MEB onaylı bilgisayar kurslarının bitiminde hangi belgeler alınır?

Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 Cumartesi 15:47

MEB onaylı bilgisayar kurslarının belli aşamaları, ders saati ve sınavları olduğunu daha önceki haberlerimizde anlatmıştık. Bu yazımızda size kurs sonunda alınan belgelerden bahsedeceğiz.

MEB onaylı bilgisayar kurslarından birini bitirdiğinizde sizlere katılım belgesi ve sertifika verecektir. Katılım belgesi belli bir sürece katılımda bulunduğunuz için verilir. Bu belge için sınavlardan başarılı olmanız gerekmez. Yani bu belgenin resmi olarak işlevselliği yoktur. Kurs sonunda verilen sertifika ise MEB tarafından girdiğiniz sınavlardan başarılı olmanız ve devamsızlık hakkınızı geçmemeniz konuşulu ile ancak alınabilir.

“Bilgisayar kullanımı” sertifikası; kamu kurum ve kuruluşlarından, KPSS sınavından sonra memur atamaları, Adalet bakanlığı kâtiplik alımları ve belediyeler gibi kurumların zorunlu tutttukları bir sertifikadır. Yani bazı atamalarda çok yüksek almış olsanızda MEB onaylı bilgisayar kursu sertifikanız yoksa o atamanız gerçekleşmeyebilir.

MEB onaylı bilgisayar kursu bitiminde alınan belgeler ile alakalı daha net bilgiyi, Ankara'da bu konuda kendini kanıtlamış ve birçok kurs ile anlaşması olan 3Bilgi Eğitim Kurumunlarından alabilrsiniz. 3Bilgi Eğitim Kurumuna whatsapp numarası 0546 232 1112 ve sabit numara 0312 232 1112’den ulaşarak bahsi geçen konu ile alakalı daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım