MEB onaylı bilgisayar kurslarında devamsızlık

Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 13:50

Son zamanlarda çokça talep gören MEB onaylı bilgisayar kursları ile alakalı bilgilendirme haberlerimize devam ediyoruz.

Daha önceki yazılarımızda MEB onaylı bilgisayar kursları nelerdir, içeriğinde be vardır, ders saatleri gibi konulardan bahsetmiştik. Bugün ise MEB onaylı bilgisayar kurslarında devamsızlık meselesi hakkında bilgi vereceğiz.

MEB onaylı bilgisayar kurslarında ders süreci ve uzunluğu saat üzerinden(ders saati) ayarlandığı için devam durumu da ders saati üzerinden düzenlenir. MEB onaylı bilgisayar kurslarında açılan kursun saatinin yüzde 20’si oranında devamsızlık yapılabilir. Fazladan girilmeyen 1 ders ile sistem otomatik olarak başarısız sayacaktır.

Mesela 160 saatlik bir kursa katıldınız %20 yani 32 saat devamsızlık hakkınız vardır. Günlük 8 saat işleniyor ise toplamda 4 gün devamsız olabilirsiniz. Veya bu devamsızlığı 160 saatlik ve günlük 8 saat ders işlenen bir kursta(20 gün sürecektir) ilk 16 gün 1 er saat geç gelip son 2 günde hiç gelmeme biçiminde kullanabilirsiniz.

Ankara Kızılay'da hizmet veren 3Bilgi Eğitim Kurumunlarına whatsapp numarası 0546 232 1112 ve sabit numara 0312 232 1112’den ulaşarak bahsi geçen konu ile alakalı  daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım