LYS tercih sonuçları açıklandı... Hemen öğrenin

Son Güncelleme: 08 Ağustos 2017 Salı 18:45

ÖSYM LYS tercih sonuçlarını saat 17.00'dan sonra açıklanacağını açıkladı ama tam saatini vermedi. Milyonlarca öğrenciler heyecanla bekliyor.

LYS sonuçları resmen açıklandı. ÖSYM, milyonlarca öğrencinin üniversite tercihlerini yapmak için merakla beklediği LYS sonuçlarını duyurdu. Öğrenciler ÖSYM sonuç sorgulama sayfasından LYS sonuçlarına ulaşabiliyor. Eğitim Uzmanı Aladdin Dinçer son yaptığı açıklamada lisans ve ön lisans kontenjanının 910 bin 680 olduğunu söylemişti. Haberimizin içeriğini okuyarak ÖSYM sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca kayıt ile ilgili bilmeniz gerekenler de haberimizde...

LYS TERCİH SONUCU İÇİN TIKLAYIN...

10 - 11 ve 17 - 18 Haziran'da yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının açıklanmasından sonra adaylar, 18 - 26 Temmuz tarihleri arasında üniversite tercihlerini yapmıştı. Tercihlerden sonra sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar, ÖSYM yetkililerine sosyal medya hesaplarından ulaşmaya çalışmış, ‘LYS tercih sonuçları açıklansın’ etiketi ile bir kampanya başlatmışlardı.

Yapılan kampanyanı ardından ÖSYM’den açıklama geldi. Tercih sonuçlarının saat 17.00'dan sonra açıklanacağını bildiren Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2017 LYS tercih sonuçları ile alakalı tam saat bilgisi vermedi.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım