İzmir'de şok olay! Milletin aklıyla dalga geçiyorlar!!!

  • 1455
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 27 Ekim 2017 Cuma 09:06

İzmir ilinin Bergama ilçesinde bir ortaokulda hizmetli olarak çalışan M.Ç.'nin, kenevir yetiştirmek ve uyuşturucu kullanmak suçlarından 1 sene hapis cezası aldığı ortaya çıkınca işten atıldı. Okul müdürünü de darp eden M.Ç., 2 sene sonra İŞKUR kanalı ile tekrar aynı okulda görevlendirildi. Veliler isyanlarda...

Alınan haberlere göre, İzmir ilinin Bergama İlçesi’nde “uyuşturucu kullanmak” suçundan 1 sene hapis cezası aldığının ortaya çıkmasından sonra hizmetli olarak çalıştığı ortaokuldan kovulan M.Ç.’ye, 2 yıl sonra yeniden aynı okulda görev verildi.

Bergama Asliye Ceza Mahkemesi’nde “hintkeneviri yetiştirmek” ve “uyuşturucu kullanmak” suçundan yargılanan M.Ç.’ye, 2013’ün nisan ayında 1 yıl hapis cezası verildi. Hükmün açıklanması ise geri bırakıldı.Mahkemenin uyuşturucu kullandığını belirlediği M.Ç., daha sonra bir ortaokulda geçici hizmetli olarak işe başlatıldı.

M.Ç., dönemin okul müdürü Ersin Sezen’i de darp etti. Veliler, görevlendirmenin iptali için dilekçe ile İzmir Valiliği’ne başvurdu, M.Ç. görevinden alındı. Fakat aradan geçen 2 senenin ardından M.Ç.’ye tekrardan aynı okulda görev verilmesine veliler,

“Uyuşturucu kullanan birinin okulda görevli olarak ne işi var? Pes artık” şeklinde  tepki gösterdi.

Türk Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı İrfan Toksoy, o dönemde kaymakamın bu kişinin görevlendirilmesini iptal ettiğini hatırlatarak,

“O zaman da yine şu anki İlçe Milli Eğitim Müdürü görevde bulunuyordu. Müdür konuyu bilmesine rağmen nasıl oluyor da aynı kişi okulda hizmetli olarak görevlendiriliyor?” dedi.

Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz ise M.Ç.’nin adli sicil kaydının temiz olduğunu ifade ederek,

“İŞKUR’dan müracaat edenler işe alınırken, biz adli sicil kâğıdı istiyoruz. Adli sicil kâğıdında da bu kişinin kaydı temiz çıkıyor. Temiz çıkmazsa zaten işe alınmaz. Burası bir köy okulu. Okulumuz kaloriferli bir okul. Okulun kaloriferini de herkese yaktıramıyorum” diye konuştu.

Ayrıca, mahkemenin verdiği hapis cezası ile alakalı hükmün açıklamasını geri bıraktığı için M.Ç.’nin sabıka kaydının temiz göründüğü öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım